... a muži byli zastřeleni     <=|   15    |=>  seznam
     

    RAMEŠ VÁCLAV,  č.p. 44
       RAMEŠ VÁCLAV,  č.p. 44 

    narozen dne 7. srpna 1909 v Lidicích. Vyučil se zedníkem. Toto řemeslo vykonával až do nástupu vojenské presenční služby. Sloužil u pěšího pluku č. 3 v Praze. V roce 1931 se vrátil a v tomtéž roce se oženil. Měl tři děti, z nich mu jedno zemřelo. V době nezaměstnanosti dostal práci u československých státních drah. Jeho zamilovaným sportem byla kopaná. V poslední době byl zaměstnán v Poldině huti. Manželka se šťastně vrátila a také dcera Jaroslava byla již nalezena.


    RATZKA ALOIS,  č.p. 13
       RATZKA (Rázka) ALOIS,  č.p. 13 

    narozen dne 22. června 1920 v Trhových Dušníkách. Pracoval v hospodářství a jako mladý hoch přišel do Lidic, kde vypomáhal na Horákově statku. Později si našel práci v Poldině huti, ale po skončeném denním zaměstnání pracoval ještě v Horákově hospodářství, kde také bydlil.


    RÁKOS JOSEF,  č.p. 24
       RÁKOS JOSEF,  č.p. 24 

    narozen dne 26. března  1911 v Lidicích.  Navštěvoval měšťanskou školu v Buštěhradě. Pak studoval na hospodářské škole v Táboře. Po ukončení vojenské presenční služby nastoupil jako úředník v Českomoravském svazu v Praze, kam denně dojížděl. Žil se svými rodiči a byl svoboden.


     
       RÁKOS VÁCLAV, č.p. 24 

    narozen dne 6. září 1881 v Lidicích. Měl hospodářství a vychoval tři děti: dva syny, Josefa a Václava a dceru Marii. Starší syn, Josef, byl zaměstnán jako úředník v  Praze.  V den lidické tragedie byla jeho těžce nemocná manželka v kladenské nemocnici. Do koncentračního tábora byla dopravena dodatečně. Zemřela vysílením v Osvěčimi. Jeho dcera se šťastně vrátila.


    RÁKOS VÁCLAV,  č.p. 24
       RÁKOS VÁCLAV,  č.p. 24 

    ml., narozen dne 4. června 1917 v Lidicích. Po absolvování měšťanské školy navštěvoval hospodářskou školu v Táboře.  V devatenácti letech převzal otcovo hospodářství a na něm. pracoval až do 10. června 1942.


    ROHLA VÁCLAV,  č.p. 95
       ROHLA VÁCLAV,  č.p. 95 

    narozen dne 13. června 1905 v Červeném Újezdě. Své dětství prožil v Lidicích a v roce 1932 se přiženil do Dobrovíze. Byl vyučen zedníkem a zaměstnán byl v Poldině huti na Kladně. V roce 1936 se vrátil s rodinou do Lidic, kde si postavil rodinný domek. Byl otcem dcerušky Boženky, která byla zavlečena do Německa a nebyla ještě nalezena. Manželka a jeho matka se vrátily.


    ROM JOSEF,  č.p. 81
       ROM JOSEF,  č.p. 81 

    narozen dne 5. října 1897 v Buštěhradě. Byl synem horníka a po skončení školní docházky věnoval se otcově zaměstnání. Pracoval jako horník na dole Prago. V Lidicích měl rodinný domek. Vychoval dceru Helenu, která se společně se svou matkou vrátila z koncentračního tábora do osvobozené republiky.


    RŮŽENECKÝ JOSEF,  č.p. 7
       RŮŽENECKÝ JOSEF,  č.p. 7 

    narozen dne z 11. prosince 1888 ve Svárově. Když vyšel ze školy, začal pracovat jako horník na dole. Byl otcem syna Josefa a dcery Jiřiny.


    RŮŽENECKÝ  JOSEF,  č.p. 7
       RŮŽENECKÝ  JOSEF,  č.p. 7 

    narozen dne 5. února 1924 v Lidicích. Navštěvoval měšťanskou školu a začal se učit v kladenských železárnách soustružníkem kovů. Tomuto řemeslu se však nedoučil, neboť jeho mladý život byl předčasně ukončen.


    RŮŽIČKA VÁCLAV,  č.p. 2
       RŮŽIČKA VÁCLAV,  č.p. 2 

    narozen dne 22. prosince 1891 v Malých Čičovicích. Vyučil se u svého otce řemeslu kovářskému. Byl dobrý hudebník. V osmnácti letech se dal dobrovolně k vojenské hudbě a na vojně setrval devět let. Když se vrátil z vojny, přiženil se do hospodářství v Lidicích. Svou pílí a pracovitostí si společně se svou manželkou hospodářství zvelebil a rozšířil. Měl jednoho syna, Václava, který nalezl s otcem smrt v rodné obci. Jeho manželka zahynula v koncentračním 
    táboře. 

     
    ... a muži byli zastřeleni     <=|   15    |=>  seznam