... a muži byli zastřeleni     <=|   14    |=>  seznam
     

    PŘÍHODA JOSEF,  č.p. 62
       PŘÍHODA JOSEF,  č.p. 62 

    narozen dne 22. ledna 1904 v Lidicích. Byl z početné rodiny. Ve čtrnácti letech se začal učit zedníkem. Pro neutěšené finanční poměry v rodině byl vzat po dvou letech z učení a přijal zaměstnání stavebního dělníka. V té době jeho otec v Lidicích stavěl rodinný domek a jeho syn Josef otci pomáhal. Pracovali jen ve svých volných chvílích, takže práce postupovala velmi pomalu. Teprve v dvaatřiceti letech se mohl Josef Příhoda oženit. Měl dvě dcery, Aničku a Jarušku. Domek, který ještě nebyl zcela hotový, převzal 
    po otci a ještě před osudným 10. červnem na něm pracoval.


       PŘÍHODA JOSEF,  č.p. 62 
    narozen dne 11. ledna 1880 v Hostouni. Žil v Lidicích jako pensista u svého syna Josefa Příhody.

    PŘÍHODA VÁCLAV,  č.p. 99
       PŘÍHODA VÁCLAV,  č.p. 99 

    narozen dne 3. března 1912 v Lidicích. Byl zedníkem. Se svou manželkou bydlil v Lidicích. Měli tři děti, Annu, Josefa a Jaroslavu. Jeho manželka se vrátila z koncentračního tábora, ale všechny tři děti jsou dosud nezvěstné. 


    PUCHMELTER FRANTIŠEK,  č.p. 65
       PUCHMELTR FRANTIŠEK,  č.p. 65 

    narozen dne 19. srpna 1887 v Buštěhradě. Po ukončení školní docházky vyučil se tesařem. Když se vrátil z vojny, vstoupil do zaměstnání na dole Prago. Měl tři dcery, z nichž jedna zemřela. Nejmladší, Věnceslava, byla s lidickými dětmi odvlečena do Německa a ještě nebyla nalezena.


    RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p. 52
       RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p. 52 

    narozen dne 29. listopadu 1871 v Táboře. V roce 1896 se oženil a po svatbě se přestěhoval do Lidic. Byl zaměstnán po čtyřicet let jako horník na dole Prago. Když už měl jít na zasloužený odpočinek, po těžké práci horníka, byl zastřelen.


    RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p.
       RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p. 63 

    narozen dne 30. listopadu 1908 v Lidicích. Vyučil se zedníkem a přijal zaměstnání v továrním podniku Poldiny huti. Měl syna Miloslava (nar. 1927), o němž není dosud známo, kam byl zavlečen. Jeho manželka se vrátila z koncentračního tábora do vlasti.


    RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p. 53
       RADOSTA FRANTIŠEK,  č.p. 53 

    narozen dne 29. ledna 1926 v Lidicích. Navštěvoval měšťanskou školu v Buštěhradě a reálku v Kladně. Po prázdninách osudného roku chtěl vstoupit na průmyslovou školu. Pěstoval sporty a těšil se, že se po válce stane letcem. Jeho naděje a život zhasly v šestnácti letech za zdí Horákovy stodoly. 


    RADOSTA KAREL,  č.p. 53
       RADOSTA KAREL,  č.p. 53 

    narozen dne 24. listopadu 1898 v Lidicích. Vyučil se strojním zámečníkem. Na vojně sloužil u ženistů v Bratislavě. Brzy po návratu domů si našel zaměstnání v kladenských železárnách, kde pracoval až do svého skonu. V roce 1925 se oženil a rok na to se narodil jeho syn František. Jeho manželka Anežka manžela a syna přežila a vrátila se z koncentračního tábora do osvobozené 
    vlasti.


    RADOSTA VÁCLAV,  č.p. 52
       RADOSTA VÁCLAV,  č.p. 52 

    narozen dne 30 června 1922 v Lidicích. Vyučil se u fy Hrabě a Lozovský zedníkem a byl u ní trvale zaměstnán. V Lidicích žil se svým otcem Františkem Radostou.


    RAMEŠ JOSEF,  č.p. 10
       RAMEŠ JOSEF,  č.p. 10 

    narozen dne 28. srpna 1924 v Lidicích. V mládí ztratil otce. Měl měšťanskou školu a vyučil se soustružníkem kovů. Zaměstnán byl v závodech Poldiny huti. Velmi rád hrál fotbal a lední hokej. Žil se svou matkou. Ta se vrátila z koncentračního tábora a shledala se jen se svou dcerou, která bydlela v Praze. 

     
    ... a muži byli zastřeleni     <=|   14    |=>  seznam