Mgr. Stanislav Valdman (zastupitel Nového Boru), podvedl v lednu 2006 ostatní zastupitele!

    Měl by se okamžitě vzdát funkce! Přiznal se totiž, veřejně,  na  středečním zasedání zastupitelstva (20.1.2010) k tomu, že věděl 25. ledna 2006 (při prvním schvalování pomníku) o tom , že MUDr. Träger byl členem zločinecké organizace NSDAP.

    Pro přiblížení zopakuji průběh jednání 25. ledna 2006.

    Záznam z jednání.
    V lednu 2006 při diskusi o této desce  / památníku / rozporoval její odsouhlasení MUDr. Coufal a pan Brabec (zastupitelé). Oba chtěli mít  jistotu, že  popravení provinilci nebyli nacisté a specielně MUDr. Coufal upozornil na případné vážné následky/ řekl: „ .. je to dost nebezpečná věc.“

    Pan Brabec žádal, aby se o pomníku nejednalo, že město má důležitější záležitosti a že by se jednání mělo odložit.

    Mgr. Lovecká (za odbor školství, kultury a sportu,  předkladatelka návrhu na zřízení pomníku) prohlásila: „Mám důkazné materiály z archivu. Ráda Vám  tyto materiály poskytnu, bylo opravdu zjištěno, že tyto lidé nebyli fašisti.“  Takové materiály Lovecká neměla a nikdy je nepředložila, protože neexistují!

    Tehdy (25.1.2006) byl přítomen i Mgr. Valdman, který se letos, na zasedání 20.1.2010 přiznal, v odpovědi na moji otázku, „že již v té době (25.1.2006) věděl, že MUDr. Träger byl členem zločinecké organizace NSDAP.“
 
    I když o této skutečnosti věděl, zamlčel ji neférově všem zastupitelům, ale zamlčel tuto skutečnost i svému kolegovi, sociálnímu demokratovi MUDr. Coufalovi.

    Ostudný pomník byl schválen hlasem Jidáše a hlasy záměrně dezorientovaných zastupitelů.
    Domněnka, že pana Mgr. Valdmana k obhajobě památníků nacistů a esesáka vedou nějaké zvláštní zájmy, se prohloubila.
 

    Sám za sebe jsem nyní v lednu 2010 informoval zastupitele Nového Boru o Petici, která je zveřejněna na www.lidice.cz  a shromažďuje podpisy z celé republiky, protože pomník nacistů pobuřuje.

    Pomník veřejně obhajovali pouze tři zastupitelé. Ing. Přivratský, Ing. Vojta a Mgr. Valdman.

    Ing.Přívratský rozvíjel nesmyslné teorie. Prohlašoval, že tehdejší Němci měli pouze dvě možnosti. Buď vstoupili do NSDAP, nebo je čekal koncentrák. Prohlašoval další úvahy, které velmi připomínaly obhajobu nacismu.
    K tomu zaujmu stanovisko až po důkladném vyslechnutí audio záznamu.

    Ing.Vojta srovnával válečné hroby v Ardenách s Památníkem nacistů v Novém Boru. V Ardenách vedle sebe leží hroby Spojenců a Němců. Což je normální, protože padli vedle sebe na jednom válečném poli.
    Památník nacistů v Novém Boru je věc zcela jiná a nemá s myšlenkou válečných hrobů nic společného. Já jsem v Ardenách byl, takže jsem to viděl, ale tvrzení, že tam vlají vlajky s hákovým křížem je ukrutná lež.
    Hroby jsou označeny tak, jako vojenská technika Bundeswehru, říšským křížem. Symbol říšského kříže je oficielním symbolem. Proti němu nic nemůžeme namítat, ale celá řada mých známých kamarádů Němců ho považuje za nešťastný.

    Na závěr ještě jednou zdůrazňuji, že Památník nacistů a esesáka v Novém Boru je pobuřující a odporuje dobrým mravům.
 
    Josef Doškář,  Nový Bor (člen petičního výboru)