... a muži byli zastřeleni     <=|   19    |=>  seznam
     

    ŠROUBEK JOSEF,  č.p. 3
       ŠROUBEK JOSEF,  č.p. 3 

    narozen dne 23. května 1894 v Malých Čičovicích. Měšťanskou školu navštěvoval ve Slaném a v tomto městě navštěvoval také hospodářskou školu. V devatenácti letech musel narukovat k dragounům a byl poslán na ruskou frontu. Zde přeběhl k Rusům a ihned vstoupil do československých legií. Prodělal celou  legionářskou anabasi a po návratu vypomáhal rodičům a bratrovi 
    v hospodářství. V roce 1923 se přiženil do Lidic a zde vedl hospodářství. Měl dvě děti, dceru Marušku a syna Josefa. Jeho manželka podlehla útrapám koncentračního tábora a obě děti jsou dosud nezvěstné.


    ŠTOREK JAN,  č.p. 22
       ŠTOREK JAN,  č.p. 22 

    narozen dne 7. května 1900 v Chyňavě. Měšťanskou školu navštěvoval v Berouně a potom pracoval v hospodářství svého otce. Na vojně sloužil u dělostřelectva v Praze a když se vrátil, pracoval na pronajatém  hospodářství v Tetíně. V roce 1928 přišel do Lidic a zde si najal hospodářství. V Lidicích se také oženil, měl dceru Jarušku. Byl pokrokovým hospodářem a ovocnářem. Dcera byla zavlečena do Polska. Jeho manželka se z koncentračního tábora vrátila. 
    Ve svém hospodářství zaváděl všechny hospodářské novinky a velmi je zdokonalil.


    TÝBL JOSEF,  č.p. 27
       TÝBL JOSEF,  č.p. 27 

    narozen dne 13. listopadu 1878 v Lidicích. Hospodařil zde na svém statku. V mladších letech byl starostou obce. Po smrti svého jediného syna Josefa, který zemřel ve čtrnácti letech, vzdal se práce v hospodářství a pronajal je svému švagrovi.  Jeho manželka zemřela na následky věznění v Osvěčimi v době, kdy už byl tábor osvobozen vítěznou Rudou armádou.


    TRNKA ANTONÍN,  č.p. 75
       TRNKA ANTONÍN,  č.p. 75 

    narozen dne 7. února 1884 v Buštěhradě. Od svého čtrnáctého roku byl zaměstnán na dole jako horník. V roce 1906 se přiženil do Lidic. Měl dceru Annu. Jeho zálibou byla dobrá kniha. Po světové válce byl členem obecního zastupitelstva lidické obce. V  šestapadesáti letech byl dán do výslužby, ale rád ještě pracoval v hospodářství.


    URBAN JOSEF,  č.p. 69
       URBAN JOSEF,  č.p. 69 

    narozen dne 13. června 1909 v Knovízi. Byl zemědělským dělníkem. Na vojně sloužil v československé armádě jako dragoun. Po skončení presenční služby se oženil, byl otcem dvou dětí, syna Antonína a dcery Věry. V roce 1938 zanechal práce v zemědělství a nastoupil práci v závodech Poldiny huti. Z nacistického vězení se vrátila pouze manželka. Děti jsou dosud nezvěstné.


     
       VALIŠ JOSEF,  č.p. 56 

    narozen dne 24. března 1895 ve Mšeci, ženatý, truhlář.


    VANDRDLE VÁCLAV,  č.p.  60
       VANDRDLE VÁCLAV,  č.p.  60 

    narozen dne 13. února 1900 v Lidicích. Od roku 1932 zastával místo obecního strážníka. Byl ženatý a měl dva syny Václava a Josefa.


    VANDRDLE VÁCLAV,  č.p. 60
       VANDRDLE VÁCLAV,  č.p. 60 

    narozen dne 12. října 1924 v Lidicích. Navštěvoval měšťanskou školu v Buštěhradě. Učil se u fy Hrabě a Lozovský v Kladně zedníkem.


    VESELÝ JOSEF,  č.p. 30
       VESELÝ JOSEF,  č.p. 30 

    narozen dne 20. listopadu 1906 v Dřínově. Navštěvoval měšťanskou školu v Kralupech a hospodářskou školu v Roudnici n. L. Potom vypomáhal rodičům v hospodářství. V roce 1934 se přiženil do Lidic do hospodářství. Měl dceru Dagmar, která se narodila r. 1936. Jeho manželka se vrátila z koncentračního tábora, ale dcera nebyla dosud nalezena.


    VLČEK JAROSLAV,  č.p. 20
       VLČEK JAROSLAV,  č.p. 20 

    narozen 19. listopadu 1907 ve Svárově. Vyučil se v Unhošti řezníkem. V československé armádě sloužil u pěchoty v Kremnici na Slovensku. Své řemeslo vykonával až do začátku války, kdy přijal místo jako zemědělský dělník na statku. Staral se pečlivě o čtyři nevlastní děti, jimž nahradil starostlivého otce.

     
    ... a muži byli zastřeleni     <=|   19    |=>  seznam