... a muži byli zastřeleni     <=|   09    |=>  seznam
     

    KRUNT JOSEF,  č.p. 5
       KRUNT JOSEF,  č.p. 5 
     
    narozen dne 3. ledna 1886 ve Vrbně nad Lesy. V roce 1923 se přiženil do Lidic do malého hospodářství. Byl členem obecního zastupitelstva a obecní rady, kde spolupracoval se starostou Hejmou ku prospěchu obce.  Byl též předsedou obecní finanční komise. Měl jedno dítě, dceru Marii, která se  svou matkou se vrátila z koncentračního tábora. 

    KREJZA ROBERT,  č.p. 99
       KREJZA ROBERT,  č.p. 99 
     
    narozen dne 25. července 1913 ve Vašírově. Byl zaměstnán jako skladník konsumní prodejny "Bratrství". Toužil vrátit se do rodného kladenského kraje a byl proto na vlastní žádost přeložen do Lidic. Byl ženatý neměl dětí. 

    KUBELA VCLAV,  č.p. 14
       KUBELA VCLAV,  č.p. 14 
     
    narozen dne 24. července 1872 v Bukové. Pracoval jako horník, a také ve výslužbě rád vyhledával práci, která ho těšila. Vychoval jedenáct dětí, které dobře zaopatřil. 

    KUBELA RUDOLF,  č.p. 14
       KUBELA RUDOLF,  č.p. 14 
     
    narozen dne 15. dubna 1909 v Buštěhradě. Po ukončení měšťanské školy vyučil se zedníkem, avšak tato práce nesloužila jeho zdraví a proto vstoupil na hospodářskou školu ve Středoklukách. Potom nastoupil jako hospodářský správce na statku Antonína Rákose. Jeho maminka zemřela hladem v  koncentračním táboře. Měl syna Rudolfa, který je dosud nezvěstný.

    KUBELA VÁCLAV,  č.p. 14
       KUBELA VÁCLAV,  č.p. 14 
     
    bratr Rudolfa, narozen dne 19. září 1923 v Lidicích. Když mu byla dvě léta, ztratil oba rodiče, takže musel býti vychován babičkou a dědečkem. Navštěvoval měšťanskou školu a vyučil se řemeslu zednickému. Rád pěstoval sport.

    KUBÍ K FRANTIŠEK,  č.p.41
       KUBÍK FRANTIŠEK,  č.p.41 
     
    narozen dne 27. září 1905 v Berlíně. Jeho rodiče byli Češi, v Berlíně usazení ještě před první světovou válkou. Když vykonal v republice vojenskou presenční službu, do Německa se nevrátil a působil zde jako redaktor. Jeho manželka pocházela z Lidic a tam také bydlela. Byl dobrým a uvědomělým vlastencem a spolupracoval v českém domácím odboji. Byl otcem dcerušky Evičky.

    LEFLER ANTONÍN,  č.p.  49
       LEFLER ANTONÍN,  č.p.  49 
     
    narozen dne 26. března 1911 ve Hřebči. Když vychodil školu, vyučil se lakýrníkem a navštěvoval odborné kursy, aby se v řemeslu co nejvíce zdokonalil. Veliká hospodářská krize mu však nedovolila, aby se uplatnil ve svém oboru a musel přijmouti místo v Poldině huti. V roce 1940 se oženil. Ve svých volných chvílích se zabýval amatérskou fotografií. 

    LIŠKA LADISLAV,  č.p. 66
       LIŠKA LADISLAV,  č.p. 66 
     
    narozen dne 24. ledna 1903 v Říčkách na Moravě. Vyučil se mlynářem v Pečkách. Po vyučení vstoupil do zaměstnání u majitele mlýna Studničky v Lidicích. Mlýn si později pronajal a pracoval zde až do své smrti. Oženil se a v roce 1936 stal se otcem syna Miroslava, který dosud nebyl nalezen.

    MAŠTALÍŘ FRANTIŠEK,  č.p. 31
       MAŠTALÍŘ FRANTIŠEK,  č.p. 31 
     
    narozen dne 17. listopadu 1892 v Podlešíně. Za první světové války se dostal na ruskou frontu a když byl zajat, vstoupil do československých legií. Po návratu do vlasti přiženil se do Lidic a společně se svou manželkou vedl obchod. Měl dva syny, Františka a Jaroslava. 
     
    ... a muži byli zastřeleni     <=|   09    |=>  seznam