... a muži byli zastřeleni     <=|   03    |=>  seznam
     

    HANŽL KAREL,  č.p. 57
       HANŽL KAREL,  č.p. 57 
     
    narozen dne 7. února 1903 v  Buštěhradě. Nejdříve pracoval jako zemědělský dělník a po návratu z vojenské presenční služby přijal zaměstnání v kladenských železárnách. V roce 1929 se přiženil do Lidic. Jeho první děcko ihned po narození zemřelo a druhé dítě se narodilo po lidické tragedii 23. června 1942 v Praze na Vinohradech v Dykově ulici a je dosud nezvěstné.

    HEJMA FRANTIŠEK,  č.p. 58
       HEJMA FRANTIŠEK,  č.p. 58 
     
    narozen dne 24. listopadu 1859 v Buštěhradě. Po skončení první větové války - když se vrátil z Bosny, kde vojákoval - stal se cestářem a z úspor si zakoupil v Lidicích domek. Později si vlastní pílí postavil usedlost (sám si na stavbu lámal kámen). V roce 1928 ji předal svému synovi.

    HEJMA FRANTIŠEK,  č.p. 84
       HEJMA FRANTIŠEK,  č.p. 84 
     
    narozen dne 19. září 1893 v Lidicích. Když vychodil obecnou a měšťanskou školu v Kladně, přijal zaměstnání v kladenských železárnách. Byl otcem dvou synů,  Jaroslava a Františka, Všechen svůj volný čas po zaměstnání věnoval blahu obce, jejímž byl posledním starostou.

    HEJMA JAROSLAV,  č.p. 84
       HEJMA JAROSLAV,  č.p. 84 
     
    syn Františka, narozen dne 14. června 1922 v Buštěhradě, kde také navštěvoval obecnou a měšťanskou školu. Vyučil se v kladenských železárnách,  kde pracoval i po vyučení. Svému otci, jenž byl starostou vypomáhal v malém hospodářství. Byl také dobrým sportovcem.

    HEJMA KAREL,  č.p. 58
       HEJMA KAREL,  č.p. 58 
     
    narozen dne 25. listopadu 1901 v Lidicích. Vypomáhal svému otci v hospodářství. Později pracoval v Poldině huti a když se oženil, převzal po svém otci hospodářství, ..na kterém pracoval až do své smrti. Měl jednoho syna, Karla, který byl odvlečen s ostatními lidickými dětmi a je dosud nezvěstný.

    HEŘMAN LADISLAV,  č.p. 9
       HEŘMAN LADISLAV,  č.p. 9 
     
    narozen dne 19. května 1912 v Hostouni. Po odchodu ze školy byl zaměstnán jako řidič auta ve mlýně v Dobrovízi. V roce 1941 při výslechu na gestapu byl ztýrán a pak propuštěn. Měl jedno děcko, dceru Jaroslavu, která je jedním z nalezených lidických dětí. Následně se prokázalo, že jde o německé dítě a proto byla holčička vrácena své pravé matce. Jeho dcera Jaroslava se nenašla.

    HIML ANTONÍN,  č.p. 82
       HIML ANTONÍN,  č.p. 82 
     
    narozen dne 25. ledna 1880 v Praze.  Jakmile vychodil školu, vstoupil jako dělník do dolu a později se stal horníkem. V Lidicích si postavil rodinný domek. Vychoval tři děti, syny Václava a Karla a dceru Ladislavu. Když byl dán do výslužby, rád pracoval i potom na svém poli a vypomáhal sousedům. 

    HIML KAREL,  č.p. 82
       HIML KAREL,  č.p. 82 
     
    narozen dne 28. ledna 1907 v Lidicích. Absolvoval měšťanskou školu v Kročehlavech. Již ve škole jevil hudební nadání, proto vstoupil jako hudební elév k vojenské hudbě pěšího pluku č. 23 v Bratislavě. Po návratu z vojny nastoupil práci v Poldině huti a později pracoval v továrně Kablo. V posledních letech svého života pracoval opět jako hutník v Poldině huti.

    HOCEK JAROSLAV,  č.p. 101
       HOCEK JAROSLAV,  č.p. 101 
     
    narozen dne 23. července 1907 v Buštěhradě. Pocházel z chudé hornické rodiny. Matka mu zemřela, když mu byly tři roky. Vyučil se obuvníkem. ale byl dlouhá léta bez zaměstnání. Konečně byl přijat jako pomocný dělník v Poldině huti. Nevydělával mnoho, ale se svou manželkou se co nejvíce uskrovňoval, aby si mohl postaviti rodinný domek.  Jeho stavbu dokončil jedenáct měsíců před lidickou tragedii.
     
    ... a muži byli zastřeleni      <=|   03    |=>  seznam