Posel naděje v Příbrami.

 
     Málo kdo ví, že název „Posel naděje“ není původní. Patří však jednomu z exponátů hrušňové sbírky kterým přispěla paní Jana Jíšová z Prahy v roce 2010. Ztvárnila Lidickou hrušeň technikou (výtvarnici vlastní), paličkovanou krajkou.

     V pátek 19. ledna  byla slavnostně zahájena výstava nazvaná, jak je v titulku uvedeno. Památná Lidická hrušeň je tím poslem naděje, že lze přežít i to nejhorší řádění nacistů při vyhlazení Lidic.
     V sálech domu Natura v Příbrami, jsou k vidění až do března t.r. všechny exponáty, které ve sbírce máme. 68 děl monotématické sbírky může návštěvník shlédnout včetně doplňujících informačních panelů, které seznamují v kostce s Lidickou tragedií.
     Na zahájení výstavy se přišli podívat nejen obyvatelé příbrami, ale hlavně  žáci Základní školy Bratří Čapků s učitelským sborem vedeným paní ředitelkou Mgr. Alenou Mašikovou, dále se přestřižení stuhy zúčastnil pan ředitel domu Natura MVDr. Luboš Gardoň a samozřejmě přišel i příbramský aktivista pan Vlastimil Šustr, který se účastnil i vysazování štěpu Lidické hrušně.

     Velmi nás překvapila paní Danuše Kozlíková, která neváhala přejet celou republiku, aby shlédla výstavu, kterou budeme zřejmě v tomto roce ve Valašském Meziříčí rovněž vystavovat.
 
     Mimo naší hrušňovou sbírku mohou návštěvníci shlédnout také stálou expozici obojživelníků a plazů ČR muzea Sphingidae, která je rovněž v Domě Natura. Pod jednou střechou si lze prohlédnout i sbírku vyřezávaných betlémů, příbramských betlémářů. Obě poslední jmenované expozice zabírají většinu výstavní plochy v této moderní vícepatrové budově.
     Otevírací doba pondělí – neděle 9.00 – 17.00 hodin