Věc zájmů České republiky.

    Ve středu dne 23. února 2011 uvádí městské divadlo v Novém Boru od 19.00 hodin činohru "32 hodin mezi psem a vlkem" pronacisticky nakloněného autora Jana Tichého v podání Činoherního studia v Ústí nad Labem. Předlohou je stejnojmenné literární dílko, které podle posledních informací nalezlo zájemce o zfilmování. Je to goebbelsovsky zpracovaný děj poválečných událostí roku 1945 v Novém Boru, kdy bylo za ilegální držení vojenských zbraní popraveno za stanného práva osm novoborských nacistů. Tichý své dílo okořenil příběhy esesmana Trägera a všem aktérům jeho příběhů nasazuje svatozář nevinnosti.
 
    Čtenáře a diváky těchto "kulturních" děl tak podvádí, protože nacistickou charakteristiku osob o nichž se píše a hraje divadlo či film, zatajuje.
 
 

Iniciativní antinacistická skupina z Nového Boru za spolupráce 
s ČSBS, ČsOL, SUVERENITOU, Občanským sdružením LIDICE, 
BORÁCI BORÁKŮM a KLUBEM ČESKÉHO POHRANIČÍ 
zve občany na tiskovou konferenci 
týkající se narůstajících snah očišťovat nacistické zločince. 
Tisková konference se koná dne 23. února 2011 od 17.00 hodin 
v Grandhotelu Pražák v Novém Boru. 
Pokračovat budeme od 18.30 hodin před městským divadlem, 
protesním shromážděním 
proti uvádění takových, historii křivících aktů.
 

    Je třeba zvednout hlavy, zabránit hanobení našeho státu a našich předků, kteří prošli hrůzami nacistické pakultury jejichž novoborské představitele Tichý a spol. obhajuje.

    Srdečně zve Cincibus Zbyněk nejstarší.Pro zpravodaj 9. února  2011 z došlé pošta se svolením autora připravil Antonín Nešpor