Víte jak se dělá z pravdy lež?

    17. září v Činoherním divadle v Ústí nad Labem - na Střekově,  uvedli novelu Jana Tichého "32 hodin mezi psem a vlkem".
V upoutávce na webu ČD je mimo jiné věta: "Hans se chce stát stavitelem a má radost z toho, že se jeho otec vrátil jako primář do nemocnice.".

    To je sice pravda ale ne celá, tedy polopravda, neřkuli lež!
    Pravda má o několik slov více:
    "Hans, člen Hitlerjugend, který ještě 30.4.1945 přísahal věrnost Hitlerovi na náměstí v Novém Boru (Haida), se chce stát stavitelem a má radost z toho, že se jeho otec MUDr. Alfred Träger, člen NSDAP a příslušník SS, vrátil jako primář do nemocnice.“
 
    Co si z toho může odnést divák, když se tu druhou polovinu pravdy vůbec nedozví a jde domů přesvědčen jak "Češi vraždili Němce".

    Upoutávka o nacismu mlčí!

    Budeme-li vytvářet nacistům virtuální pomníky v myslích diváků, nebude to dobře.
 
    V Novém boru nešlo o vraždu Němců i když to byli příslušníci německy mluvícího etnika, ale o popravu podle stanného práva, což dokazují dobové dokumenty.

    Novinách se člověk nedočte, jak to vlastně bylo, ani vedení divadla nepřipouští, že by to, co veřejně vydávají za pravdu byla polopravda.
Demonstrace pravdy před Činoherním Divadlem v Ústí nad labem - Střekov
Na pováženou je ale i to, že na tato fakta byl ansámbl divadla již předem upozorněn demonstrací uspořádanou před premiérou, ovšem inscenace se uvádí, jakoby se nic nestalo i v dalších reprízách.  Zřejmě jim nápis na transparentu "Dnes oslava zločinců z NSDAP a SS" vůbec nic neříká. Bez dalšího uvažování lze jednoznačně nazvat jejich chování jako nepřístojné, ignorující historická fakta.

    Protestuji proti takovému zamlčování faktů, které jsou jinak všem badatelům v archivech přístupny, jak jinak bychom dnes bez autentických svědků mohli s jistotou tvrdit, že to byli nacisté a esesáci.

    Co se týká pana Jana Tichého, opět svou novelou obelhal divadelníky zatajením faktů, že ví, že incsenace pojednává o nacistech, kteří byli právoplatně popraveni za držení zbraní po termínu jejich beztrestného odevzdání. Divadelníci tak dnes a denně vytvářejí nový nepravdivý mýtus o popravě novoborských nacistů.  Pro zpravodaj 19. září 2010 připravil  Antonín Nešpor Informace internet