Jak napovídá obrázek s dortem, právě dnes se sešla děvčata cvičící aerobik v Lidické Oáze po šestisté.
    Skoro deset let práce na vlastním těle jde k duhu každé ženě, která dvakrát do týdne spořádá hodinku cvičení.  Za tu dobu se vystřídalo v kolektivu dost žen z Lidic i přespolních.
 
    Na slavnostním večeru se hlavně vzpomínalo na začátky cvičení, na to, jak přicházely nové a nové tváře, jak se tradice cvičení udržela i přes nepřízeň, která Oázu léta provázela.
    Oáza Lidice, dům pro seniory má za sebou už jedenáct let své existence a programů, které připravilo její vedení pro obyvatele domu, pro lidické občany i přespolní bylo nepočítaně a návštěvníků Oázy je dnes už přes 36 000.
 
    Dnešní věkový průměr cvičenek je 46 let. Největší věkový rozdíl mezi cvičenkami je 50 let. Jako nejpoctivější cvičenkou byla vyhodnocena paní Vlaďka Burkytová, která snad ani jedno cvičení nevynechala.

    Přejme jim všem následná sta a sta úspěšných cvičení i další nové cvičenky. Přijít může každá žena, či dívka, jenž se chce protáhnout při dobré hudbě.

    Protože "šestistovka" vyšla na svátek, tak cvičitelce paní Pavle Nešporové hned na začátku oslavy cvičenky poblahopřály, za což jim touto cestou ještě jednou děkuje.

    Jak to na "šestistovce" vypadalo najdete na těchto stránkách ve fotoalbu.Pro zpravodaj 23. června 2009  připravil Antonín Nešpor   Foto autor