Oázu navštívil Mikuláš a ještě ... 

 
    Každoročně přichází do Oázy (letos už po desáté) Mikuláš s čertem v doprovodu anděla. Letos ale měl čert moc práce se zlobivými dětmi odjinud a tak do Oázy vůbec nedorazil.
   V očekávání se sešlo na šedesát občanů a občánků z Lidic a okolí, aby přivítali po setmění známé postavy. 
    Do ztichlého sálu přišel opravdovský Mikuláš a přivedl sebou krásného anděla a tak nadílka mohla začít. Každý, koho vyvolali z lavic, přednesl básničku, nebo zazpíval písničku a tak se představily postupně všechny děti. Došlo samozřejmě i na dospělé, protože to už je v Oáze taková tradice, že i dospělí dostávají dárky, byli-li ovšem hodní. Asi byli hodní.

    Ale co znamenají ty tři tečky v nadpisu?
    Název známého televizního pořadu vysílaného před léty ("Možná přijde i kouzelník",) předznamenal druhou polovinu večera.

    Oázu navštívil kouzelník - Magistr Kelly.
    Vysoký, tajemný kouzelník, si brzy získal přízeň všech. Jeho kouzla se velice líbila i když ani pozorní diváci z řad dospělých neviděli, jak to všechno vykouzlí, možná právě proto, že na to něpřišli. Přeci jen už to jméno má svou pověst po vlastech českých.
    Z prázdné krabice začne tahat šátek za šátečkem, každý jiný, nebo sype z prázdné dlaně barevný sníh, nebo ukazuje, co všechno se dá dělat za kouzla s kartami, prostě jeho program udržel pozornost úplně všech, přerušovanou jen potleskem i těch nejmenších.  

    Osobně se mi nejvíce líbilo kouzlo, s přepálenou stuhou. Jen mávnutím kouzelné hůlky stačilo, aby byla opět scelená, bez poskvrnky.  To bych opravdu někdy potřeboval!
 

     Diváci si vytleskali i přídavek. Nedivím se!
 
    Mr. Kelly vytáhl z klobouku americké zuby zavěšené na šňůrce, co samy okusují rohy kartám a vybral si k tomu kouzlu i mladou pomocnici, jak ukazuje poslední obrázek.
 
    Domů pak odcházeli mnozí a kroutili hlavami, jak to, či ono Magistr Kelly vlastně provedl, nebo kam zmizela ta či ona proprieta. Zkrátka byla začarována, či vyčarována. Od toho kouzelníci jsou.
 
    Byl to opět velmi pěkný (kouzelný) podvečer v Oáze - v domě pro seniory.
 


Pro zpravodaj 6. prosince 2008  Antonín Nešpor foto autor