10 let Oázy Lidice  (28. listopadu 1998)
 
   Ano, je tomu už 10 let co byl otevřen pro veřejnost, v té době čerstvě dostavěný dům pro seniory, respektive Ekumenické středisko sociálních, kulturních a duchovních služeb, jak zněl původní název. 

   Letos, ve výroční den, bylo toto výročí připomenuto zahájením výstavy dobových fotografií pod názvem Oáza v čase. Na sále i po chodbách jsou rozvěšeny fotografie ze života v Oáze.
   Vernisáž byla podpořena slavnostním programem, při němž promluvili ti, kteří byli při zrodu Oázy.  Především duchovní otec tohoto projektu, Dr. Ernst Uhl, pan Václav Zelenka, zavzpomínal na počátky Oázy z pohledu obecního zastupitelstva, souhrn všech aktivit za deset let přednesla vedoucí střediska paní Pavla Nešoporová, mimochodem v Oáze se za těch deset let sešlo při všech akcích na 30. 000 lidí, ať již při cvičení žen, nebo kulturních akcích, či u lékaře a v kadeřnictví, nebo při besedách s Lidickými dětmi a ženami.
    Slavnostní atmosféru přijel podpořit smíšený pěvecký sbor při ZÚŠ Rozdělov, Gaudium.  Je dobré si připomenoutm, že právě toto Gaudium bylo rovněž u zrodu Oázy a zahajovalo kulturní provoz střediska prvním adventním koncertem konaným v těchto prostorách.

    Co popřát Oáze do dalších let, ptal se ve svém proslovu bývalý starosta Lidic, pan Zelenka, aby byla kapacita tohoto zařízení vždy naplněna dobrými lidmi a společenský a kulturní život zde neustal a rozvíjel se ku prospěchu nejen klientů, kteří v Oáze tráví svoje stáří, ale i ostatním občanům obce i návštěvníkům, kterým je Oáza stále otevřena.



Pro zpravodaj 28. listopadu 2008  Antonín Nešpor