Aktuálně z portálu Nenasili.cz, 19.5.2008
"Protestní hladovka"
 

        V poště sdružení se opět objevily zprávy týkající se radaru. Protože informace tohoto druhu nejsou běžně k mání uvádím elektronickou zprávu v plném znění, tedy s odvoláním na zdroj i odkazy na další informace na webu.
    Jediné, co jsem úmyslně přidal je diakritika. Originál je totiž bez háčků a bez čárek.
 
 
 
    Milí přátelé,

    počet podpisů pod online peticí proti radaru na www.NechciRadar.cz se za poslední tři týdny zdvojnásobil a dodnes petici podepsalo už 82.000 lidí! To je bezesporu impozantní číslo, vezmeme-li v potaz sílící diskreditační kampaň provládních medií, která se i nadále snaží ze všech sil pošpinit všechny protiradarové aktivity. O současném „honu na carodějnice“ si můžete přečíst zde:

http://www.nenasili.cz/cs/1002_hon-na-carodejnice-pokracuje
 
    V poslední době našemu nenásilnému boji vyjádřili podporu například kongresman Spojených států a demokratický kandidát na prezidenta Dennis Kucinich. Více zde:
http://www.nenasili.cz/cs/971_jan-tamas-se-sesel-s-kandidatem-na-prezidenta-usa

    Tlak, který na politiky společně vyvíjíme prostřednictvím petice, jsme v úterý ještě zesílili zahájením protestní hladovky. Od 13.5. společně s Janem Tamášem na protest proti chystanému návratu cizích vojáků na naše území držíme hladovku. Podporu nám vyjadřují lide ze všech částí Evropy. Od italského Terstu, Milána a Turína, pres německý Berlín, dánskou Kodaň, francouzskou Paříž až po maďarskou Budapešť. A další podpůrné akce se chystají v dalších zemích. O akcích ve světě se více dočtete a fotky najdete zde:

http://www.nenasili.cz/cs/1055_kampan-v-evrope
 
    Kromě toho jsme v našem provizorním "komunikačním centru" v Belehradské 12/98 v Praze navštěvováni každý den řadou lidí, kteří sem přicházejí vyjádřit podporu hladovce a celému boji proti radaru.
Například v sobotu přijel hladovkujicí podpořit z Brd starosta Trokavce Jan Neoral. A symbolicky s nimi cely den držel hladovku.
 
    Prohlášení k hladovce najdete zde:
http://www.nenasili.cz/cs/988_jan-tamas-a-jan-bednar-dnes-zacali-drzet-protestni-hladovku-proti-radaru

    To vše jsou signály, že odpor proti radaru sílí a do posledních "bitev" jdeme dobře připraveni.
Presto ale s vaši podporou a vašim zapojením budou naše šance na vítězství větší. Jestli tedy chcete, přečtete si a nechte se inspirovat krátkým návodem, který jsme dali dohromady pro ty z vás, kdo chcete začít nějakou aktivitu proti radaru nebo na podporu hladovky ve vašem městě.
 
    Stručný návod najdete zde:

http://www.nenasili.cz/cs/1001_jak-muzete-i-vy-podporit-hladovku-proti-radaru
 
    Pevně věříme, ze společnými silami se nám podaří zabránit snahám úzké skupiny lidí umístit v naší zemi vojenskou základnu cizí mocnosti.
 
Z Bělehradské ulice v Praze
Jan Bednář
 
www.nenasili.cz
www.nechciradar.cz 
     Poznámka na závěr
 
    Co je na stavu věci burcující a nutí k zamyšlení?  Že je někdo schopen pro tuto myšlenku držet hladovku a nasadit vlastní zdraví, možná život!
 
    Ten někdo je člověk Jan Bednář,  ten druhý někdo, Jan Tamáš.

 Jak příznačné?  Janů tohoto ražení, najdeme v naší historii více, stačí vzpomenout!Články související:
13.3.2008      Co říká KBSE o radaru na Brdech?
18.10.2007    Provolání k účastníkům Mezinárodní konference v Březnici 20. října 2007
13.10.2007    Evropa pro mír.

Pro zpravodaj 19. května 2008  převzal a komentářem v kurzivě opatřil Antonín Nešpor