Také názor na označení vozů policie.
 
    Mě se to teda taky příčí a to úplně automaticky, bez myšlení.
    Když bych někde náhodou viděla dvě S pohromadě, hned mě to praští přes oči i přesto, že se na to vědomě nesoustředím. Mám to zabudované v povědomí. Všichni dobře víme, co nacisti dokázali.

    Nejsem si ale jistá, kolik toho ví mladší generace. Ale člověk, který navrhl nové označení vozů nemůže být žádné nemluvně, a tak předpokládám, že je to buď úplně nevzdělaný a zaostalý ignorant a nebo nějaký prachsprostý nacistický spojenec, co dobře ví co dělá a chce tak nenápadně prorazit do popředí. V žádném případě, to co vytvořil není rozumné.

    Na světě si na tohle dávají rozumní lidé dobrý a velký pozor, aby náhodou nevypadalo něco tak, aby si to člověk mohl s nacismem spojit, a u nás jako by to nefungovalo.

    Je to odstrašující, protože to vypadá, jako první malé krůčky k navracení nacismu, kterého jsme se tak dlouho zbavovali.
Právo hlásá, že nevědomost zákona neomlouvá. V tomhle případě bych spíš zopakovala Werichovo rčení, že největším nepřítelem člověka je lidská hloupost.

    Rozhodně jsem proti tomu, aby jakékoliv České i jiné logo, bez ohledu na to jestli to je Policie nebo ne, mělo ve znaku něco velice podobného znaku SS, či bylo skrytě nacisticky orientovaného.  "Modrá působí uklidňujícím dojmem," uvedl pan Kužel, ale zapomíná při tom, že i modré znaky SS jsou jen znaky SS viditelné už z dálky.  (pozn. mimo příspěvek)

Pro Zpravodaj 3.4.2008  z došlé pošty vybral a Antonín Nešpor
články související:  To SS, je na tom vidět okamžitě
 http://www.novinky.cz/clanek/136603-novy-design-policejnich-aut-je-zrejme-plagiat.html
nebo
http://www.novinky.cz/clanek/136509-pruhy-na-novych-policejnich-autech-pripominaji-znak-nacisticke-ss.html
nebo
http://www.novinky.cz/clanek/136446-obrazem-jak-vypadaji-policejni-vozy-v-zahranici.html
nebo
http://dousa.blog.idnes.cz/c/30606/Nepovedeny-april-Ivana-Langera.html