Valentýn už za měsíc!
 
    V novém roce proběhlo už několik kulturních akcí, které by neměly zůstat nepovšimnuty.
 
    Hned druhého ledna otevřela nový rok vernisáží Malá galerie České spořitelny výstavu fotografií známého kladenského fotografa Luďka Švorce.  Nejen že vystavuje sobor fotografií věnovaným našim řekám pod názvem Voda, ale pokřtil zde i svoji novou publikaci velkoformátových fotografií s názvem České a Moravské řeky.  Knihu pokřtil světoznámý fotograf a host galerie, Karol Benický.  Na fotografii zleva ator fotograf Luděk Švorc, uprostřed Karol Benický a vpravo realizátor téměř všech výstav v Malé galerii fotograf pan Jiří Hanke, který se svojí manželkou budou v únoru vystavovat fotografie v Lidické galerii.


    V kladesnkém zámku vystavuje od 10. ledna vynikající malíř čecho-francouz pan Jiří Eduard Hermach. Jeho oleje z Provance zaujaly už před třičtvrtě rokem v kročehlavském Ateliéru. Dnes ale vystavuje obrazy z Paříže a to již svoji druhou kolekci.
 
 
    Tříkrálové koledování pro Klokánek v Hostivicích bylo tradičně uspořádáno v kostele svatého Jakuba avšak v nedělním odpoledni 6. ledna. V komponovaném benefičním programu vystoupila zpěvačka Iveta Pavuková za doprovodu kytary Jana Paulíka z Buštěhradu. Program každoročně připravuje Hostivická farnost ve spolupráci s občanským sdružením Fond Aloise Seiferta. Výtěžek je věnován Hostivickému Klokánku, což je zařízení Fondu ohrožených dětí.  
 
    No a když jsem už u vystoupení Jana Paulíka, tak už je jen kousek k cílené zprávě o únorovém Valentýnu. 

    Na přiloženém plakátu můžeme vyčíst, že vystoupí skupina Knezaplacení s komponovaným pořadem, plným hudby, zpěvu i recitace a navíc paní profesorka Zuzana Růžičková přečte vybrané kapitoly ze svojí knížky vzpomínek na naše hudební velikány "Královna čembala", rovněž pobeseduje na dané téma.

    Dalším vrcholem pořadu bude pak druhý host večera, zpěvačka Jitka Vrbová. Čím by však byl Valentýnský večer, kdyby chyběla poesie? Chybět nebude.
    Zarecitovat přijde i známý Kladenský recitátor, pan Václav Fikrle.
    Pořadem bude provázet pan František Paulík.

    Autorské čtení světově proslulé cembalistky, která prožila velkou část dětství v koncentračním táboře.      Životní osud prof. Zuzany Růžičkové, královny cembala, je protkán vzpomínkami na vynikající hudebníky, jako například jsou: Václav Talich, Svjatoslav Richter, Rafael Kubelík, Artur Rubinstein, Nathan Milstein, Josef Suk a mnoho dalších.
 

Oáza Lidice i Občanské sdružení Lidice srdečně zvou všechny přátele nevšedních kulturních zážitků.
 


Pro Zpravodaj připravil 12.1..2007 Antonín Nešpor  plakát skupina Knezaplacení..