Jiří Karas vystavuje ve Hřebči.
 

    Pan Jiří Karas, známý kladenský malíř, syn Karla Karase, od kterého máme na Obecním úřadě v Lidicích vymalovány staré Lidice a původní kostel sv. Martina, vystavuje od 13. listopadu na Obecníkm úřadě ve Hřebči.
    Jak je zvykem, velmi pěknou výstavu i vernisáž připravila paní doktorka Irena Veverková z kladenského archivu (připravila také výstavu Osudy židovské rodiny ve 20, století popisující životní peripetie Antonína Raymonda a ostatních z rodiny Reimanových).

Vernisáž uvedl recitací známý kročehlavský recitátor pan Václav Fikrle za doprovodné hry na kytaru, neméně známého člena buštěhradské skupiny Knezaplacení, pana dr. ing. Jana Paulíka.
   Vystavované obrazy jsou oproti předchozím výstavám obohaceny obrazy z cest po cizině. Převažují ale stále velice žádané motivy kladenské a hlavně hřebečské.   
    Výstava je prodejní a tak kdo by chtěl nějaký ten obrázek zakoupit a zaváhá s prohlídkou, nebude mít z čeho vybírat, protože již během vernisáže se známé červené puntíky (signazlizující, že dílo je již zamluvené), začaly objevovat u jednotlivých názvů.

    Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat panu Karasovi za jeho oleje, se kterými pokračuje v rodinné tradici kladenských malířů Karasů (jeho bratr Karel, dříve učitel hudby na LŠU v Buštěhradě, dnes žije a maluje ve Zbirohu).
     K dobré atmosféře přispěla také choť pana Karase, která připravila bohaté občerstvení.
 


Psáno pro zpravodaj 14. listopadu  2007 Antonín Nešpor    Foto i reprofoto (Statek u Vovsů) autor