Oznamujeme Vám …

    uzavření hlavní vzletové přistávací dráhy 06/24 atd. Ani to nemusejí oznamovat, vždycky, když se něco na letišti předělává, tak to víme hned. No a že se s opravami letos roztrhl pytel to je také jasné. Myslím si, že to lepší nebude ani v budoucnu, protože závad se objeví během roku dost.

    Oprava stávajícího Antiskidu, u kterého se projevily závady z důvodu vzlínající vlhkosti na RWY 06/24 je nepodstatná informace, Důležité je že se létá přes obec a že hluchneme a že za to létání vybírá Letiště letištní poplatky. Pokud vím tak do letištních poplatků jsou zakalkulovány různé náhrady včetně hlukových.

    Létat se musí! Létá se za peníze a nemalé.
Dceru mám v Anglii i tetu i bratrance také za vodou a vůbec moje druhá polovina rodiny, přiletí-li ze všech koutů světa, tak to stojí hezkých pár korun liber i dolarů, obzvláště z Hawaie je to nepředstavitelně z ruky.

    Proč mám zadarmo poslouchat to co nechci?
    Proč si mám kazit sluch vinou někoho jiného?
    Co bude stát omluva pana inženýra Dalibora Šťáhlavského, ředitele Divize rozvoje a správy majetku Letiště Praha, kterou uvádí na konci svého oznámení, které visí na OÚ, že se přes Lidice létat bude tři neděle.

    Myslím, že by měl někdo kompetentní za obec na letiště dojet a vysvětlit, že těch hluchnoucích je denně v Lidicích na pět set. Obce, které si vyjednaly finanční náhradu za újmy způsobené nadnormativním leteckým provozem, náhradu dostávají.
Dostanou také něco lidičtí? Vyjednali jsme si něco? Došlo vůbec k takovému jednání a s jakým výsledkem?

Tak to jsou otázky, které zajímají nejen mě samotného a určitě by na ně měl veřejně reagovat někdo ze zastupitelstva. Situace se totiž opakuje nejen každý rok, ale už i několikrát do roka.

Psáno pro Zpravodaj 9.srpna 2007 Antonín Nešpor. (ilustrační foto pana Kučery)