II. ročník folkového festivalu Lidice 2007 skončil.

    Písničky dozněly a brány galerijní zahrady se uzavřely až dlouho v noci.

    Sestavit program s účastí čtyř kapel a dvou doprovodných programů je při dnešní frekvenci umělců velmi obtížné. Bylo to však neúměrné sešlosti, která reprezentovala, ať chceme, či nechceme, auditorium z převážné části z naší obce. Jenomže co je to převážná část. Napočítal jsem jen sotva čtyři desítky místních, v tom i personál přilehlých stánků.

    Je fakt, že počasí se nechovalo přátelsky. Přátelsky se ale nechovala ani firma, která sice postavila konstrukci, avšak už neuznala za vhodné roztáhnout “šapitó”. Zdrhnuté v přední části působilo, jak obrácené židle v lokále, když už má každou chvíli končit.

    Nerozumím tomu, ale jistou nedostatečnost v tom vidím, protože se opravdu nebylo před deštěm kde schovat a starší, o to váženější, občané odešli už při prvním náhlém vodním poryvu.

    Nebylo to však tím, že by si málo zaplatili!

    Naopak program se velmi slibně vyvíjel.
    Po úvodním pěveckém sboru přispěchala Buštěhradská dráha a to s novou posilou. Zpěvačka a kytaristka Kateřina Eberlová zářila nadšením a její kultivovaný projev svědčil o jejím dobrém vkladu do skupiny.

    Hradní duo nezklamalo ani písněmi ani perfektním přednesem, prostě Hradní duo.

    Druhou půli festivalu zpestřilo vystoupení taneční skupiny Desperádo, Zazpívala Iva Hajnová, tak trochu netradičně s doprovodem nahraného orchestru z CD-éčka.

    Nakonec dorazili Ivan Hlas, s ním Jaroslav “Olin” Nejezchleba a Norbi Kovacs a ti večer doslova a do písmene dorazili - roztancovali diváky. Výjimečně se dostal jeden z milovníků folku až na jeviště a tam předváděl svoje taneční kreace před do úsměvu rozzářenými tvářemi kapely.

    Kytarové sólo Norbi Kovacse proměnilo koncert ve virtuózní smršť.

-  -  -
    Ivan Hlas vyhověl našemu přání a zahrál a zazpíval píseň pro našeho kamaráda Josefa Minaříka.
 

    Psáno 24. června 2007 Antonín Nešpor

 foto autor: klikněte zde, nebo na obrázek   
 
 
  K festivalu byla vydána série zápalkových nálepek