Uplakaný dětský den.

    Jednou jsem viděl film, jak kdosi tahal za provaz, který vedl komínem rovnou ke svatému Floriánu a podle toho, jak zatahal, vypadalo také počasí.
    Minulou neděli bych takový vynález uvítal. Zatáhl bych a bylo by krásně.
    Ale nebylo!
    Přislíbil jsem, že přijdu na hřiště, na dětský den fotit. Hned ráno, když pršel zahradnický “deštíček”, to vypadalo, že asi ze všeho sejde a že nikdo soutěžit nebude. Přes drobný a vytrvalý déšť však přišli (mimo marodů) snad všichni.
    Dětí bylo na padesát a dospělých i s pořadateli o něco více, někteří jen poseděli v hospodě, ale “gró” příchozích se věnovalo soutěžení.

    Nejproduktivnějším závodníkem na hřišti byl Jan Kváča. Závodil ve čtyřech disciplínách a dvě z nich suverénně vyhrál. To říká statistika, ale o tu v neděli vůbec nešlo.

    První družstvo Zálesáků z Buštěhradu zabavilo děti dobře připraveným programem. Běžecké disciplíny ve druhé půlce programu obětavě zabezpečovali pořadatelé z našeho Sokola.
    Přestože se počasí vůbec nevydařilo, dětem nevadilo. Naopak, do všech závodů se hrnuly jako divé, až bylo nutno některé starty opakovat. Sportovního ducha podporoval osvědčený “spíkr” Vašek Hanf st., což se projevilo u všech soutěžících, kteří nám dospělým dokázali, že když o něco jde, tak že nejsou z cukru!

    Poděkování za dobrou organizaci patří členům “žiry”, kteří déšť, nedéšť,  odpovědně rozhodovali, kdo zvítězil, zatímco se jejich drahé polovice staraly o zázemí závodníků a věci související s utěšováním méně úspěšných, kterých bylo ale poskrovnu, protože vyhráli všichni. Odměněni sladkostmi si i ti nejmenší přišli na své.

    V jednu chvíli se mi zdálo, že jsem  také zvítězil. To když jsem přišel domů promočen až na kost, přesto spokojen. Nebyl to sen.
    Opravdu vyhrál každý! Když ne nad deštěm, tak určitě sám nad sebou.
Všem kteří strávili nedělní dopoledne v zahradnickém lijáku na hřišti, vůbec nepřipadlo, že bylo tak uplakané.

Sportu zdar a  lidickému zvlášť ! 
 

Psáno 4.6.2007 Antonín Nešpor foto autor
Další fotografie klikni ZDE, nebo na obrázek